Andreita Miklas

Hola! Ahojte!

Moje meno je Andreita Miklas (vlastným menom Andrea Miklasová) a vďaka môjmu novému životu v Španielsku (pred 3 rokmi) a práci redaktorky (v rôznych médiách v Bratislave) som dostala nápad spísať do blogu všetko, čo zažívam v tejto krajine a priniesť vám zaujímavé a užitočné informácie.

Španielsko som mala predtým precestované krížom krážom, z východu na západ a zo severu na juh. Vždy to bola krátka dovolenka, plná cestovateľských zážitkov, emócií zo spoznávania nových ľudí, a užívania si výbornej španielskej gastronómie. Dovolenka bola dovolenka, ale reálny život Španielov som spoznala a stále spoznávam vďaka každodenným zážitkom a povinnostiam, pri ktorých som si nejeden deň povedala, že Spain is different a teda Španielsko je iné.

Ži, Cestuj a Objavuj Španielsko!

Ži, Cestuj a Objavuj Španielsko a svet! To je motto môjho blogu Life is a Journey.sk. Vo svojich článkoch vás prevediem touto nádhernou krajinou. Ukážem vám zaujímavé miesta Španielska a poodhalím menej prebádané oblasti. Ak sa vám bude zdať, že sa pričasto „motám“ v autonómnom spoločenstve Aragónsko, tak vedzte, že je to pochopiteľné, pretože bývam v jeho hlavnom meste, Zaragoze. Počas voľných dní cestujeme po Španielsku a okolí s mottom: „Spoznávaj svoje okolie očami cudzinca“ a zápisky z ciest prinášam v kategórii Cestuj.

Snažím sa prinášať aj užitočné tipy potrebné pre život a prácu v Španielsku, objavovať krásy španielskeho jazyka, skrytú históriu, vynikajúcu gastronómiu a vyhľadávať nevšedné zážitky, ktoré nájdete v kategóriách Ži a Objavuj.

Turistická sprievodkyňa v Zaragoze

Objaviť so mnou môžete aj 5. najväčšie mesto Španielska – Zaragozu. Ako certifikovaná sprievodkyňa vám ukážem skryté poklady mesta, porozprávam trochu o histórii, legendách a zaujímavostiach a taktiež si spolu sadneme na malý tapas do mekky tapasov. O krajine sa dozviete z inej perspektívy a ak sa vám to bude zdať málo, pridám pár tipov, čo ešte vidieť alebo zažiť v meste. V prípade záujmu ma môžete kontaktovať.

Podcast Life is a Journey

Ak radi počúvate podcasty alebo nemáte čas na čítanie blogu, niektoré články nájdete prerozprávané na Spotify, Apple podcasty, Google podcasty alebo na platforme Anchor. V podcaste Life is a Journey (Andreita Miklas) si môžete vypočuť aj rozhovory so zaujímavými Slovákmi žijúcimi v Španielsku a vo svete.

Andreita Miklas
blogerka a fotografka Life is a Journey.sk
certifikovaná turistická sprievodkyňa po meste Zaragoza v Španielsku
copywriterka