Andrea Miklasová v Lisabone (Portugalsko)

Hola! Ahojte! Moje meno je Andreita Miklas a vďaka môjmu životu v Španielsku a práci redaktorky na Slovensku, som v roku 2018 dostala nápad spísať do blogu všetko o živote, cestovaní a objavovaní Španielska. K tomu sa neskôr pridalo cestovanie po Slovensku a svete s mottom: Ži, Cestuj a Objavuj! Podľa týchto názvov nájdete aj zoradené články do kategórií na blogu Life is a Journey.

Ži, Cestuj a Objavuj Španielsko!

Španielsko som mala ešte pred životom v tejto krajine precestované krížom krážom, z východu na západ a zo severu na juh. Vždy to bola krátka dovolenka, plná cestovateľských zážitkov, emócií zo spoznávania nových ľudí, a užívania si výbornej španielskej gastronómie. Dovolenka bola dovolenka, ale reálny život Španielov som spoznala vďaka každodenným zážitkom a povinnostiam, pri ktorých som si nejeden deň povedala, že Spain is different a teda Španielsko je iné.

Vo svojich článkoch vás prevediem touto rozmanitou krajinou. Ukážem vám zaujímavé miesta Španielska a poodhalím menej prebádané oblasti. Ak sa vám bude zdať, že sa pričasto „motám“ v autonómnom spoločenstve Aragónsko, tak vedzte, že je to pochopiteľné, pretože som v jeho hlavnom meste – Zaragoze, bývala viac ako 3 roky (2017 – 2020). Počas voľných dní sme boli na cestách s mottom: „Spoznávaj svoje okolie očami cudzinca“ a všetky zážitky a rady z ciest prinášam v kategórii Cestuj.

V ďalších dvoch kategóriách Ži a Objavuj nájdete užitočné tipy potrebné pre život a prácu v Španielsku, objavíte krásy španielskeho jazyka, skrytú históriu a informácie o španielskej gastronómii.

Ži, Cestuj a Objavuj Slovensko a svet!

Od písania článkov na blogu Life is a Journey som si dala poriadku prestávku. Až 3 roky, ale aktuálne (je január 2024) sa chystám s obnovenou energiou a ešte väčšou chuťou spísať všetko, čo som za toto obdobie zažila. Môžete sa tešiť na tipy na turistické trasy na Slovensku, známe i menej známe slovenské hrady a spolu so mnou objavíte aj ďalšie zaujímavé miesta. Zo sveta už onedlho pridám článok o Madeire, Azorských ostrovoch a z neďalekej Českej republiky. Ak vás už teraz zaujímavé tipy na cestovanie po Slovensku a Európe, inšpiráciu nájdete na sociálnej sieti Instagram, pod týmto profilom: life_is_a_journey.sk (Andreita Miklas).

Turistická sprievodkyňa v Zaragoze

Počas života v španielskej Zaragoze som pracovala aj ako certifikovaná turistická sprievodkyňa pre Slovákov a Čechov. Odkrývala som skryté poklady mesta, rozprávala o histórii, legendách a zaujímavostiach mesta, a počas prehliadky sme si „odskočili“ na malý tapas do mekky tapasov v časti Tubo. Po návrate zo Španielska som sa do 5. najväčšieho mesta krajiny vracala vďaka spolupráci s cestovnou kanceláriou Pelikan, kde som sprevádzala klientov zo Slovenska. Vďaka leteckej spoločnosti Ryanair bolo možné letieť do Zaragozy priamo z Viedne. Bohužiaľ od apríla 2023 nízkonákladová spoločnosť zrušila priame spojenie a moje spolupráca sa ukončila. Do Zaragozy sa viete dostať cez Madrid alebo Barcelonu. Viac informácii sa dočíte v článku: 5 dôvodov prečo navštíviť Zaragozu + Tip na cestu.

Podcast Life is a Journey

Ak radi počúvate podcasty alebo nemáte čas na čítanie blogu, niektoré články nájdete prerozprávané na Spotify, Apple podcasty, Google podcasty alebo na platforme Anchor. V podcaste Life is a Journey (Andreita Miklas) si môžete vypočuť aj rozhovory so zaujímavými Slovákmi žijúcimi v Španielsku a vo svete.

Andrea Miklasová
blogerka a fotografka Life is a Journey.sk
certifikovaná turistická sprievodkyňa v Zaragoze v Španielsku a onedlho aj pre mesto Bratislava
marketérka/copywriterka