bloger roka

Impulzov na založenie blogu Life is a Journey bolo viacero. Vášeň pre písanie článkov, radosť zo získavania nových informácií a úžasný pocit pomôcť druhým ľuďom sa spojili a ja som vedela, že nevyčerpateľnou studničkou nápadov je život sám – život, práca a cestovanie v Španielsku.

Kategóriám na blogu Life is a Journey som aj preto vdýchla podobné názvy, ktoré sú zároveň mojim mottom „Life, Travel, Discover“ – Źi, Cestuj, Objavuj Španielsko. Prijmite pozvanie na túto malú cestu.

Ži v Španielsku

Po príchode do Španielska som vedela, že cesta nebude ľahká. Dovolenkový sen sa zmení na realitu. Život, práca, prostredie, kultúra, systém, kamaráti. Na začiatku som túžila, dostať sa k informáciám pod jednou strechou, aby som vedela čo prvé si ísť vybaviť, na čo si dávať pozor, ako postupovať, čo je výhodnejšie. Ale, nenašla som praktické informácie o Španielsku. Túžila som vedieť, ako funguje zdravotníctvo, daňový úrad, cudzinecká polícia a ďalšie orgány. Jednoducho som chcela preskočiť z prvej triedy ZŠ, rovno na strednú školu.

„Všetkými úradnými vybavovačkami, ktorými som si v Španielsku prešla, publikujem na blogu Life is a Journey, aby som všetkým Slovákom (aj Čechom) poskytla jasný návod kde, čo a ako vybaviť na základe vlastnej skúsenosti.“

ži

Cestuj po Španielsku

Španielsko bolo pre mňa ešte pred presťahovaním sa obľúbenou krajinou na cestovanie. Na Iberskom polostrove som podnikla viacero ciest krížom krážom krajinou a precestovala skoro všetky Kanárske a Baleárske ostrovy. Teraz, keď žijem v Zaragoze (more tu vážne nemám), tak podnikám krátke výlety do blízkeho i vzdialeného okolia. Nestačím sa čudovať, čo tu tí Rimania, Kresťania, Židia, Moslimovia a ďalšie kultúry zanechali.

„Rada by som Slovákom ukázala, že úžasná dovolenka s gastronomickým zážitkom sa dá zažiť aj vo vnútrozemí krajiny a v menej známych oblastiach Španielska.“

cestuj

Objavuj Španielsko

Čím dlhšie žijem v Španielsku, tým viac podnetov na objavovanie ku mne prichádza. Priznám sa, že doteraz som túto kategóriu na blogu trochu zanedbávala, ale nápadov mám spísaných neúrekom. Onedlho ich už pretavím do článkov a publikujem na blogu. V Španielsku som  napríklad objavila, že španielčinu zdarma môžu študovať Slováci aj Česi, ak si požiadajú o štipendium vo Valladolide. Pre milovníkov vína mám rozpracované vínne cesty po Španielsku a pre umelcov som objavila jaskynné maľby na stenách v oblasti Pyrenejí.

„Študovať španielčinu dva týždne v oblasti, v ktorej sa rozpráva čistou kastílčinou, vo Valladolide, bolo mojim prelomovým obdobím, kedy som konečne začala rozprávať. Rada by som túto skúsenosť dopriala každému.“

objavuj

To však zďaleka nie je všetko. Pretože do života prichádzajú stále nové situácie, ktorým čelím a moje skúsenosti môžem odovzdávať ďalej v podobe článkov na blogu Life is a Journey.

Na záver

Rada by som ešte povedala, že som na začiatku cesty, ale všetko, čo som sa naučila na mojom blogu, je najlepšia univerzita, akú som si mohla dopriať. Vybrať doménu, služby, blogovaciu platformu, dizajn stránky, fotografie, obsah a celá veda okolo optimalizácie SEO a digitálneho marketingu, a mnoho ďalších tém.

Bloger roka 2018

Články na blog Life is a Journey som začala písať v januári 2018 a oficiálne sa blog dostal do virtuálneho sveta 14. februára. Keďže som blog spustila v tomto roku, v súťaži Bloger roka 2018 sa môžem uchádzať v kategórii nováčik Newcomer. Byť v súťaži je pre mňa veľká pocta, pretože je to platforma, ktorá mi umožňuje byť trochu viac na očiach. Čo pre mňa osobne znamená, že budem môcť pomôcť viacerým Slovákom a Čechom v otázkach života a práce v Španielsku, ako aj cestovania a objavovania Španielskeho kráľovstva.

Budem vám veľmi vďačná za podporu v súťaži Bloger roka 2018 v podobe zaslania 1 alebo max. 5 SMS:

Bloger roka

Zo slovenského čísla: v tvare BLOGER (medzera) 114 na číslo 6661.

  • (Cena spätnej SMS v rámci SR je 0,50 € s DPH.)
  • Z českého čísla: v tvare BLOGER (medzera) 114 na číslo 87652.
    (Cena spätnej SMS v rámci ČR je 13 Kč s DPH.)

*Celý výťažok z SMS hlasovania bude venovaný Nadácii Križovatka.

*Hlasovanie je možné do konca mája 2018.

Muchac gracias za podporu!

Andreita Miklas

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.