bloger roka

Impulzov na založenie blogu Life is a Journey.sk bolo viacero. Vášeň pre písanie článkov, radosť zo získavania nových informácií a úžasný pocit pomôcť druhým ľuďom sa spojili a ja som vedela, že nevyčerpateľnou studničkou nápadov je život sám – život, práca a cestovanie v Španielsku. 

Kategóriám na blogu Life is a Journey.sk som aj preto vdýchla podobné názvy, ktoré odzrkadľujú moje životné motto: Źi, Cestuj a Objavuj Španielsko (Life, Travel and Discover Spain). Prijmite preto pozvanie na túto malú cestu Španielskom, ktorou vás rada prevediem.

Ži v Španielsku

Po príchode do Španielska som vedela, že cesta nebude ľahká. Dovolenkový sen sa zmení na realitu. Iný život, práca, prostredie, kultúra, systém, kamaráti. Na začiatku som túžila, dostať sa k informáciám pod jednou strechou, aby som vedela čo prvé si ísť vybaviť ohľadom legálneho pobytu, akú banku si vybrať, novú telekomunikačnú spoločnosť, atď. Ale, nenašla som praktické informácie o Španielsku. Chcela som vedieť, ako funguje zdravotníctvo, daňový úrad, cudzinecká polícia a ďalšie štátne orgány. Jednoducho som chcela preskočiť z prvej triedy ZŠ, rovno na strednú školu.

Nakoniec som si informácie vyhľadávala za pochodu a povedala som si, že ostatným Slovákom a Čechom to uľahčím. Poskytnem im jasný návod, kde, čo kedy a ako vybaviť na základe vlastných skúseností. Prvé papierovačky v Španielsku som spísala do článku Prvé kroky po príchode do krajiny a odvtedy v tejto kategórii Ži v Španielsku publikujem aj ďalšie hodnotné informácie.

ži

Cestuj po Španielsku

Španielsko bolo pre mňa ešte pred presťahovaním sa obľúbenou krajinou na cestovanie. Na Iberskom polostrove som podnikla viacero ciest krížom krážom krajinou a precestovala skoro všetky Kanárske ostrovy (Fuerteventura, Lanzarote, Gran Canaria, Tenerife) a Baleárske ostrovy (Ibiza, Menorka, Malorka). Teraz, keď žijem v Zaragoze (more tu vážne nemám), tak podnikám krátke výlety do blízkeho i vzdialeného okolia. Nestačím sa čudovať, čo tu tí Rimania, Kresťania, Židia, Moslimovia a ďalšie kultúry zanechali.

Rada by som všetkým Slovákom a Čechom ukázala, že úžasná dovolenka sa dá zažiť nielen pri mori, ale aj vo vnútrozemí. Môže sa spojiť napríklad s návštevou najkrajších dedín Španielska „Los pueblos más bonitos de España“ alebo s gastronomickým zážitkom. Čo by ste povedali napríklad na takú vínnu cestu v Aragónsku spojenú s návštevou kláštora Monasterio de Piedra?

cestuj

Objavuj Španielsko

Čím dlhšie žijem v Španielsku, tým viac podnetov na objavovanie krásnych miest ku mne prichádza. Priznám sa, že doteraz som túto kategóriu na blogu trochu zanedbávala, ale nápadov mám spísaných neúrekom. Už len ich pretaviť do hotových článkov. V Španielsku môžete napríklad študovať 2 týždňe španielčinu zdarma, ako som to urobila aj ja. Stačí si požiadať o štipendium vo Valladolide.

Ak by ste radi zažili tradičnú španielsku fiestu, stačí si len vybrať z množstva aktuálnych podujatí, ktoré som spísala do článku Zažite pravé Španielsko. Čo tak ísť na ohadzovačku rajčín Tomatinu, alebo zažiť trochu adrenalínu v podobe naháňačky s býkmi počas sviatku San Fermin? Za kultúrou sa môžete vybrať aj do môjho mesta Zaragozy, ktoré okrem nádhernej Baziliky El Pilar ukrýva aj unikátny palác Aljafería a preslávenú gastronomickú štvrť Tubu. V jednej z uličiek sa dokonca ukrýva aj najstaršia reštaurácia s licenciou v Španielsku – Casa Lac.

objavuj

To však zďaleka nie je všetko. Pretože do života prichádzajú stále nové situácie, ktorým čelím a moje skúsenosti môžem odovzdávať ďalej v podobe článkov na blogu Life is a Journey.sk. Sledovať ma môžete na Facebooku (@andreitamiklasblog), ako aj na Instagrame (@lifeisajourney.sk), kde pridávam zaujímavosti zo života v Španielsku.

Na záver

Som nesmierne vďačná za všetko, čo som sa vďaka blogu naučila a stále sa učím. Je to najlepšia univerzita, akú som si mohla dopriať. Vybrať doménu, služby, blogovaciu platformu, dizajn stránky, obsahovú štruktúru, fotografie, a všetko okolo optimalizácie SEO a digitálneho marketingu. Vďaka môjhu malému „dieťaťu“ neustále napredujem ďalej. Jednoducho ma núti vzdelávať sa.

Bloger roka 2018

Články na blog Life is a Journey.sk som začala písať v januári 2018 a oficiálne sa blog dostal do virtuálneho sveta 14. februára 2018. Keďže som blog spustila v danom roku, v súťaži Bloger roka 2018 som sa mohla uchádzať v kategórii nováčik Newcomer. Byť v súťaži bola pre mňa veľká pocta, pretože je to platforma, ktorá mi umožnila byť trochu viac na očiach. Čo pre mňa osobne znamená, že môžem pomáhať viacerým Slovákom a Čechom v otázkach života a práce v Španielsku, ako aj cestovania a objavovania Španielskeho kráľovstva.

Ďakujem za podporu v súťaži Bloger roka 2018 v podobe zaslania 1 alebo max. 5 SMS:

Bloger roka

Zo slovenského čísla: v tvare BLOGER (medzera) 114 na číslo 6661.

  • (Cena spätnej SMS v rámci SR je 0,50 € s DPH.)
  • Z českého čísla: v tvare BLOGER (medzera) 114 na číslo 87652.
    (Cena spätnej SMS v rámci ČR je 13 Kč s DPH.)

*Celý výťažok z SMS hlasovania bude venovaný Nadácii Križovatka.

*Hlasovanie je možné do konca mája 2018.

Muchac gracias za podporu!

Andreita Miklas

Po súťaži Bloger roka 2018

Ďakujem veľmi pekne všetkým za podporu. Že ste za mňa hlasovali, a že má špeciálna porota dostala do TOP 10 Bloger roka 2018. V súťaži som sa nakoniec umiestnila na krásnom 2. mieste. Muchas gracias!

Certifikát Bloger roka 2018 - 2. miesto
Certifikát Bloger roka 2018 – 2. miesto

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.