Námestie Plaza de España, Sevilla

Moja životná cestovateľská filozofia bola taká, že najprv precestujem vzdialený svet a keď sa „usadím“, s rodinou budem spoznávať svoje blízke okolie a rodnú vlasť Slovensko. Zatiaľ sa mi to však nedarí plniť, keďže na nejaký ten čas som sa usadila v Španielsku.

Je jedno, či žijete na Slovensku, v Čechách, v Španielsku alebo kdekoľvek na svete. Väčšinou malých výletov určite podnikáte vždy vo svojom okolí. So mnou je to podobne, neustále počúvam, čítam a vyhľadávam nové miesta v okolí španielskej Zaragozy, kam by sa dalo vybehnúť počas víkendu na otočku.

V Aragónsku sa nachádzajú rôzne zaujímavé miesta, ako je zrúcanina hradu Castillo de Cadrete, kráľovská dedina Sos del Rey Católico, kamenné mesto Albarracín, ktoré ukrýva príbeh lásky, či budhistický chrám Templo Budista v Panillo. O viacerých miestach som vám už porozprávala v predchádzajúcich článkoch. Teraz sa poďme pozrieť na to, ako sa dá šikovne precestovať (skoro) celé Španielsko, alebo minimálne Andalúzia.

Farebné Španielsko

Rozhodla som sa, že si zaspomínam na svoje „prvé výpravy“ po Pyrenejskom polostrove, kedy som ešte netušila, že sa táto pevnina stane mojim druhým domovom. Španielsko som krížom krážom precestovala asi na šiestich cestách v cestovateľskom duchu „čím viac precestuješ, tým viac zažiješ“. Ži, cestuj, objavuj! Veď takto znie heslo na blogu Life is a journey.

Španielsko vnímam ako krajinu, ktorá je tak rôznorodá, ako čerstvo namiešané farby na maliarskej palete. Oranžová ako čerstvé dozreté pomaranče. Zelená ako olivy v miske s dobrým tapasom. Červená ako silno voňavá šunka jamon serrano. Modrá, ako obloha, ktorá je skoro každý deň jasná vďaka prenikavému slniečku. A mnoho ďalších farieb. S ich vymenúvaním by som mohla pokračovať do nekonečna.

Krížom krážom po Španielsku

Farebné Španielsko som si pre vás pripravila v podobe fotodokumentácie z mojich výprav. Ponúkam vám viaceré návrhy ciest, ako stráviť poznávaciu dovolenku v Španielsku. Precestujte celú Andalúziu, vydajte sa na kráľovskú cestu po stopách nádherných katedrál, spoznajte KantábriuAstúriu, alebo vyrazte na cestu zo Španielska do Portugalska.

Verím, že si každý z vás vyberie okruh Španielskom podľa svojho gusta a „farieb“, ktoré vás lákajú. Bienvenido a España! Vitajte v Španielsku! Na prvú cestu vás pozývam do Andalúzie. Na Andalúzskej ceste navštívime tieto mestá: Málaga, Granada, Ronda, Cádiz, El Puerto de Santa María, Sevilla.

Námestie Plaza de España, Sevilla

Let: Bratislava-Málaga (Ryanair)

Dĺžka trasy: Málaga-Granada: 126 km

Dĺžka trasy: Málaga, Ronda, Cadiz, El Puerto de Santa María, Sevilla: 372 km

Málaga, Španielsko

TIP na návštevu:

 1. Hrad „Castillo de Gibralfaro
 2. Býčia aréna „Plaza de Toros de la Malagueta
 3. Park v centre mesta „Parque de Málaga

Granada, Španielsko

TIP na návštevu:

 1. Stredoveký komplex kráľovských palácov a bývalých pevností maurských panovníkov „Alhambra“. Ak sa chcete dostať do Alhambri, odporúčam, aby ste si v dostatočnom predstihu kúpili lístok online cez oficiálnu stránku. Na Alhambru si vyčleňte celý jeden deň.
 2. Granadská katedrála „Catedral de Granada
 3. Arabský trh v centre mesta „Mercado Arabe“, Ulica „Calle Calderería Vieja 4“, Granada
 4. Arabské kúpele „Baños Árabes

Ronda, Španielsko

Hľadajte most v starobylom mestečku Ronda a pokochajte sa nádherným výhľadom. Tento most delí arabskú časť mesta od tej španielskej.

Cadiz, Španielsko

TIP na návštevu:

 1. Baroková katedrála „Catedral de Cadiz
 2. Cez park „Parque de Genovés“ sa dostanete až k hradu „Castillo de Santa Catalina„.
V pozadi katedrála "Catedrala de Cadiz", Španielsko
V pozadí katedrála „Catedrala de Cadiz“, Španielsko

El Puerto de Santa María, Španielsko

TIP na návštevu:

 1. Kostol „Iglesia Mayoral Prioral„, na námestí Plaza de España
 2. Hrad „Castillo de San Marcos“ na námestí Plaza Alfonso X el Sabio 3
 3. Býčia aréna „Plaza de Toros

Sevilla, Španielsko

TIP na návštevu:

 1. Katedrála Panny Márie „Catedral de Santa María de la Sede“ je symbolom mesta Sevilla. Zároveň je to najväčšia gotická katedrála, kde sa nachádzajú pozostatky Krištofa Kolumba.
 2. Nádherné námestie „Plaza de España“.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.